Whatsapp Konum Ekleme Nasıl Yapılır? | Haritalara Kayıt Servisi

Whatsapp Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp bilindiği üzere mesajlaşmak için kullandığımız ve her akıllı telefonun olmazsa olmazı durumunda olan bir uygulama. Buna istinaden Whatsapp ile ilgili 2017 istatistiklerine bakıldığında bu uygulamayı Dünya çapında 1.3 milyar kişi kullanıyor. Bu kullanıcıların %70’i uygulamayı hergün kullanmakta ve 55 milyar adet mesaj yollamaktalar. Rakamlara bakıldığında gerçekten dudak uçuklatıcı nitelikteler. Hal böyle olunca işletmelerinde bundan uzak kalması kaçınılamaz oluyor. Hatta bu nedendir ki Whatsapp artık işletmelere özel bir sürüm yayınlayarak “Whatsapp Business” uygulamasını yayınladı. Böylelikle şahsi ve iş mesajlaşmalarını birbirinden ayırabilirsiniz.

Yine konumuza gelecek olursak müşterilerimizin haritalara kayıt başvuruları esnasında en çok değindikleri konu “Whatsapp da konum gönderirken firma ismim çıkmıyor.” şeklinde.

Whatsapp da konum gönderme neden önemli?

Whatsapp, mesajlaşma hizmetinin dışında aynı zamanda mesajlaştığımız kişi ile konum paylaşımı özelliğini de sunuyor. Aslında kullanıcılar bunu pek çok kanal ile gerçekleştirebilirken, hali hazırda mesajlaştıkları kişi ile Whatsapp üzerinden bu işlemi gerçekleştirmeleri çok daha pratik. Firmalar için bu konunun önemi ise müşterilerine adres tarif etmeden bulundukları iş yerlerinin konumunu paylaşabilmeleri. Whatsapp konum gönderme işlemi ile firma sahipleri iş yerlerinin daha kolay bulunmalarını sağlayabilmekteler.

Whatsapp konum gönderiminde firma isminin çıkması

Konum göndermenin önemi sonrasında bir diğer önemli konuda Whatsapp da konum gönderirken firma isminin çıkması şeklinde. Bu durum gerçekten de müşteriler üzerinde kurumsal bir izlenim bırakılmasına katkıda bulunuyor. Konum gönderme işlemi esnasında ekranda etrafınızda, bulunan işletme isimlerinin listelendiğini görürsünüz ve tam olarak bu noktada kendi iş yerinizin adını göremiyorsanız aklınıza gelecek ilk soru neden Whatsapp da konumumu gönderirken firma ismim çıkmıyor? olur. Konum gönderimi esnasında sonuçlar arasında firma isminiz varsa üzerine tıklamanız ile birlikte firma isminiz ile Whatsapp da konum paylaşabilirsiniz.

Whatsapp konum gönderiminde firma isminin çıkmasına ilişkin ekran görüntüsü.

Whatsapp konum ekleme nasıl yapılır?

Öncelikli olarak Whatsapp kendi harita altyapısına sahip değildir. Bu nedenle Whatsapp konum ekleme şeklinde bir işlem söz konusu değildir. Aynı Instagramda Konum Eklemek İçin Ne Yapmak Lazım? yazımızda değindiğimiz gibi farklı altyapılardan beslenir. Bu nedenle öncelikli olarak Whatsapp uygulamasından konum paylaşımı menüsüne girdiğinizde karşınıza çıkan harita görselinde Google logosunu görürsünüz. Fakat Whatsapp harita bilgilerini Google’dan çekmemektedir. Whatsapp temsilcileri ile bu konuyu istişare ettiğimizde tek bir harita servisinden data aktarımı yapmadıklarını ve birkaç farklı harita servisinden faydalandıklarını ilettiler. Aynı zamanda bunun kendileri için stabil bir durumunun olmadığını, kullanılan harita servislerinin değişken olduğu şeklinde bilgi aldık.

Whatsapp haritalara kayıt için önerimiz

Şayet şans eseri bir yerlerde görünmek istemiyor ve işinize yatırım yapmak istiyorsanız bu konuda size önerimiz haritalara kayıt olarak bu ihtiyaçlarınızın profesyonel bir biçimde sağlanmasına imkan yaratabilirsiniz. Böylelikle siz olması gerektiği şekilde işlerinize konsantre olurken bizde firmanızın haritalar üzerinde en doğru şekilde konumlanmasını sağlarız. Yazımızın bu kısmına kadar gelmiş ve aynı fikirde isek bunu gerçekleştirmeye çok yakınsınız demektedir. Hemen başvuruda bulunarak işletmenizi Whatsapp konum gönderme dahil olmak üzere tüm harita servislerine kayıt edebilirsiniz.

16 Comments

 1. Hakan Güney dedi ki:

  Merhaba whatsapp ta işletmemiz görünmüyor yardımcı olabilirmisiniz

  • hks dedi ki:

   Merhaba, iletişim bilgilerimizden bize ulaşarak konu ile ilgili detaylı bilgi alabilir, ya da sipariş oluşturarak hizmetlerimiz içerisinde yer alan işletmenizin Whatsapp konum gönderimlerinde yer almasını sağlayabilirsiniz.

 2. Soner Eczanesi dedi ki:

  Özellikle eczanemizin nöbetçi olduğu günlerde Whatsapp konum gönderme özelliğini sıklıkla kullanıyoruz. Hizmetinizi alarak eczanemizin isminin konum gönderimlerinde çıkmasını sağlayabiliyor muyuz?

  • hks dedi ki:

   Evet kayıt hizmetimizden faydalanmanız ile birlikte Whatsapp konum gönderme esnasında eczanenizin adıda yer alacaktır.

 3. Ömer faruk dedi ki:

  Google haritalarda çıkan işletmem watsapta konum gönderirken firma ismi çıkmamaktadır firmamın isminin çıkması için ne yapmalıyım

  • hks dedi ki:

   Merhaba, iletişim bilgilerimizden bize ulaşarak konu ile ilgili detaylı bilgi alabilir, ya da sipariş oluşturarak hizmetlerimiz içerisinde yer alan işletmenizin Whatsapp haritalara kayıt olmasını sağlayabilirsiniz.

 4. MURAT ÖZTÜRK dedi ki:

  MERHABALAR YENİ ADRESİMİZE TAŞINDIK AMA WHATSAPP DA ESKİ ADRESİM GÖRÜLÜYOR YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ.

  • hks dedi ki:

   Merhaba, talebiniz için sipariş oluşturarak hizmetlerimiz içerisinde yer alan işletmenizin Whatsapp hizmetinden yararlanabilirsiniz. Böylelikle güncel bilgileriniz ilgili servislere yansıtılacaktır.

   • Dilek Baban dedi ki:

    Merhaba işletme konunumuzda cadde adi yanlış yaziyor nasil duzelte biliriz

    • hks dedi ki:

     Merhaba Dilek Hanım, sunmakta olduğumuz hizmet dahilinde bu durumun giderilmesi ve diğer konum servislerinde de işletmenizin doğru bir şekilde kayıt edilmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 5. Haya dedi ki:

  Merhaba işyerimin konumu whatsapp dan nasıl çıkar yardımcı olur musunuz

  • hks dedi ki:

   Merhaba, tabi ki. Hizmet paketlerimizden tercih edeceğiniz herhangi bir seçenek ile işletmenizin Whatsapp konum gönderimlerinde çıkmasını sağlayabilirsiniz.

 6. Mehmet dedi ki:

  Merhaba
  İşletmemizin adı çıkmıyor konum gönderirken
  Mi garage işletme adı

  • hks dedi ki:

   Merhaba Mehmet bey, daha önceki yorumlarda da belirttiğimiz gibi, Whatsapp haritalarda işletme adının çıkması için web sitemiz üzerinden başvuru oluşturabilirsiniz. Haritalara kayıt işlemlerini gerçekleştirdiğimiz tüm müşterilerimizin konumları Whatsapp haritalarda görünmektedir.

 7. mustafa dedi ki:

  konum eklamenin nasil yapildigini butun yaziyi okumama ragmen bulamadim. Konum ekleme nasil yapilir. Yazabilirmisiniz

  • hks dedi ki:

   Mustafa bey, whatsapp haritalara kayıt işlemi sunmuş olduğumuz bir hizmettir. Bu konu ile ilgili profesyonel bir destek almak istemeniz durumunda http://bit.ly/2Ff7hoV sayfamızdan hizmet seçeneklerimizi inceleyebilirsiniz. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir