Whatsapp Konum Ekleme Nasıl Yapılır? | Haritalara Kayıt Servisi

Whatsapp Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp bilindiği üzere mesajlaşmak için kullandığımız ve her akıllı telefonun olmazsa olmazı durumunda olan bir uygulama. Buna istinaden Whatsapp ile ilgili 2017 istatistiklerine bakıldığında bu uygulamayı Dünya çapında 1.3 milyar kişi kullanıyor. Bu kullanıcıların %70’i uygulamayı hergün kullanmakta ve 55 milyar adet mesaj yollamaktalar. Rakamlara bakıldığında gerçekten dudak uçuklatıcı nitelikteler. Hal böyle olunca işletmelerinde bundan uzak kalması kaçınılamaz oluyor. Hatta bu nedendir ki Whatsapp artık işletmelere özel bir sürüm yayınlayarak “Whatsapp Business” uygulamasını yayınladı. Böylelikle şahsi ve iş mesajlaşmalarını birbirinden ayırabilirsiniz.

Yine konumuza gelecek olursak müşterilerimizin haritalara kayıt başvuruları esnasında en çok değindikleri konu “Whatsapp da konum gönderirken firma ismim çıkmıyor.” şeklinde.

Whatsapp da konum gönderme neden önemli?

Whatsapp, mesajlaşma hizmetinin dışında aynı zamanda mesajlaştığımız kişi ile konum paylaşımı özelliğini de sunuyor. Aslında kullanıcılar bunu pek çok kanal ile gerçekleştirebilirken, hali hazırda mesajlaştıkları kişi ile Whatsapp üzerinden bu işlemi gerçekleştirmeleri çok daha pratik. Firmalar için bu konunun önemi ise müşterilerine adres tarif etmeden bulundukları iş yerlerinin konumunu paylaşabilmeleri. Whatsapp konum gönderme işlemi ile firma sahipleri iş yerlerinin daha kolay bulunmalarını sağlayabilmekteler.

Whatsapp konum gönderiminde firma isminin çıkması

Konum göndermenin önemi sonrasında bir diğer önemli konuda Whatsapp da konum gönderirken firma isminin çıkması şeklinde. Bu durum gerçekten de müşteriler üzerinde kurumsal bir izlenim bırakılmasına katkıda bulunuyor. Konum gönderme işlemi esnasında ekranda etrafınızda, bulunan işletme isimlerinin listelendiğini görürsünüz ve tam olarak bu noktada kendi iş yerinizin adını göremiyorsanız aklınıza gelecek ilk soru neden Whatsapp da konumumu gönderirken firma ismim çıkmıyor? olur. Konum gönderimi esnasında sonuçlar arasında firma isminiz varsa üzerine tıklamanız ile birlikte firma isminiz ile Whatsapp da konum paylaşabilirsiniz.

Whatsapp konum gönderiminde firma isminin çıkmasına ilişkin ekran görüntüsü.

Whatsapp konum ekleme nasıl yapılır?

Öncelikli olarak Whatsapp kendi harita altyapısına sahip değildir. Bu nedenle Whatsapp konum ekleme şeklinde bir işlem söz konusu değildir. Aynı Instagramda Konum Eklemek İçin Ne Yapmak Lazım? yazımızda değindiğimiz gibi farklı altyapılardan beslenir. Bu nedenle öncelikli olarak Whatsapp uygulamasından konum paylaşımı menüsüne girdiğinizde karşınıza çıkan harita görselinde Google logosunu görürsünüz. Fakat Whatsapp harita bilgilerini Google’dan çekmemektedir. Whatsapp temsilcileri ile bu konuyu istişare ettiğimizde tek bir harita servisinden data aktarımı yapmadıklarını ve birkaç farklı harita servisinden faydalandıklarını ilettiler. Aynı zamanda bunun kendileri için stabil bir durumunun olmadığını, kullanılan harita servislerinin değişken olduğu şeklinde bilgi aldık.

Whatsapp haritalara kayıt için önerimiz

Şayet şans eseri bir yerlerde görünmek istemiyor ve işinize yatırım yapmak istiyorsanız bu konuda size önerimiz haritalara kayıt olarak bu ihtiyaçlarınızın profesyonel bir biçimde sağlanmasına imkan yaratabilirsiniz. Böylelikle siz olması gerektiği şekilde işlerinize konsantre olurken bizde firmanızın haritalar üzerinde en doğru şekilde konumlanmasını sağlarız. Yazımızın bu kısmına kadar gelmiş ve aynı fikirde isek bunu gerçekleştirmeye çok yakınsınız demektedir. Hemen başvuruda bulunarak işletmenizi Whatsapp konum gönderme dahil olmak üzere tüm harita servislerine kayıt edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş