Instagramda Konum Eklemek İçin Ne Yapmak Lazım? | Haritalara Kayıt Servisi

Instagramda Konum Eklemek İçin Ne Yapmak Lazım?

Bu yazımızda, müşterilerimizin bilgi alırken en çok sordukları ve web sitemize gelen ziyaretçilerin arama sorgularında da gözlemlediğimiz bir konu olan instagramda konum ekleme ile ilgili bilgi aktarmaya çalışacağız. Ayrıca instagramda konum bilginizin neden doğru olması gerektiği ve bunun işletmenize yararlarından bahsedeceğiz. O zaman lafı çok fazla uzatmadan 4 yıldan bu yana edindiğimiz tecrübe ve bilgilerimiz üzerinden konuyu detaylandıralım.

Instagrama konum ekleme neden bu kadar önemli?

Bunun öncelikli sebeplerinden biri instagramın hitap ettiği geniş kitle ile orantılı. Bunun en temel sebebi ise kullanımının basit ve herkese hitap ediyor olması. Instagram hesabınızda dolaşırken takip ettiğiniz hesabın paylaşımlarını görüntülerken, paylaşımı beğenirsiniz, yorum yaparsınız veya arkadaşınızı gönderiden haberi olması için etiketlersiniz. Görüldüğü üzere oldukça karmaşadan uzak, temel kullanım düzeyinde bir kullanım yapısı sunmakta. Bunun beraberinde “selfie” kültürü ile gelişen ve genişleyen kitlesi gençlerin bu sosyal ağı kullanımını oldukça arttırdı. Dolayısı ile instagramın daha genç ve hareketli bir kitlesinin olması pazarlamaya önemli anlamda hizmet ediyor. Bu yüzden instagram haritaya konum ekleme her işyeri sahibini cezbediyor.

Instagrama yer ekleme nasıl yapılır?

Instagram’ın, Whatsapp ve diğer bazı ön plana çıkan uygulamalar gibi kendisine ait bir harita altyapısı bulunmamaktadır. Dolayısı ile harita ve konum bilgilerini başka bir servisten çekerek sunar. Instagram uygulaması yayınlandığı günden bu güne kadar pek çok farklı harita altyapısını kullanmıştır. Mesela ilk yayınlandığı süreçte Google Haritalar altyapısını kullanan Instagramda konum bildirimi alanında yer almak için Google haritalara kayıt olmanız bunun için bir kriterken sonradan değiştirilerek Foursquare, Here gibi altyapıları kullandı. Şu an için Facebook altyapısını kullansa da, Facebook’ta Here altyapısını kullanmaktadır. Dolayısı ile instagramda yeni konum ekleme işlemi maalesef tek bir koşula bağlı değildir.

Instagramda, İstanbul, Topkapı da gerçekleştirilen konum bildirimlerine ait ekran görüntüsü.

Konum ekleme hizmeti sunuyoruz diyen herkese aldanmayın!

Bu yazıyı hazırlamadan önce internette haritalara konum ekleme konusunda biraz  araştırma yaptık. Gördüğümüz bilgiler bizi oldukça endişelendirdi. Sadece içerik oluşturmak adına instagrama adres ekleme ile ilgili bir çok yazı yayınlanmış ve pek çoğunun yönlendirmeleri ciddi mana da yanlış. Maalesef insanların ihtiyaçlarının suistimal edilerek organize edilen para kazanma modelleri bizi fazlası ile rahatsız etmekte. Instagram ve diğer haritalar özelinde kayıt işlemleri için ödeme yapmak istemiyor olabilirsiniz fakat harita servisleri üzerinde doğru optimize edilmeyen hesapların tümü tek bir güncelleme ile kaldırılmaya mahkum durumdalar. Bu nedenle gerek instagram, gerekse diğer harita servisleri için profesyonel bir destek almanızı öneririz. Bu işiniz için masraf değil, yatırım olacaktır.

Instagram konum bildirimlerini içeren ekran görüntüleri

Instagrama konum eklemenin yolu

Bu konuyu profesyonel olarak değerlendirmeliyiz. Siz kendi işinize odaklanarak, kendi işinizi geliştirin. Bu süreçte tüm harita servisleriniz tek merkezden yönetilsin. Konu ile ilgili bir sorunuz olduğunda karşınızda bizim gibi tecrübeli bir muhatabınız bulunsun. Instagram konum bildirimlerinde ve diğer konum servislerinde işletmeniz en doğru şekilde görüntülensin. Sizde bizimle aynı fikirde ve bu yazımızı okuyorsanız bunu gerçekleştirmeye oldukça yakınsınız demektedir. İşlemlerinizi gerçekleştirmek için heyecanla bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir