Sıkça Sorulan Sorular

Haritalara Kayıt İşlemleri İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

1Bu hizmetler normalde ücretsiz değil mi?
Evet, servislerimizin 1-2 tanesi ücretsiz olsa da müşterilerimizin %80'i kayıtlarını kendileri oluşturmayı deneyip doğrulama problemleri, hatalı konum gösterimi vb. gibi farklı olumsuz sebeplerle bize ulaşarak profesyonel olarak bu hizmeti almaktadır. Vermiş olduğumuz hizmet işletmenizin haritalar üzerinde, en doğru biçimde tek merkezden yönetilmesini amaçlamaktadır.
2Kayıt işleminden sonra ne kadar sürede haritalar da yer alırım?
Kayıt işleminizi tamamlamanızın ardından bilgileriniz tarafımızdan en kısa sürede tüm servislere iletilir. Google Maps ve Google Rehber de doğrulama seçeneğine istinaden 1 hafta ile 3 hafta gibi bir süreçte sonuç alınabilmektedir. Yandex haritalar ortalama 2 hafta, Apple haritalar, Here ve Yelp haritalarda ise ortalama 1 hafta gibi bir süreçte sonuç alınabilmektedir. Kaydınıza ilişkin doğrulama süreçleri ilgili servislerin inisiyatifindedir ve tarafımıza herhangi bir taahhüt söz konusu değildir. Yukarıda belirtilen süreler, müşterilerimiz özelinde edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda belirtilen sürelerdir.
3Belirtilen hizmetler için toplam ödemem gereken ücret nedir? Ekstra bir ücretlendirme olacak mıdır?
Hizmetlerimizin tamamı için paket içerikleri ve fiyatlandırmaları "Fiyatlar" sayfamızda, 1 yıl, 3 yıl ve 5 yıllık seçenekleri ile sunulmuştur. Fiyatlar belirtilen hizmetlerin tamamını kapsamaktadır. Söz konusu hizmetler için tarafınızdan başka hiç bir ücret kesinlikle talep edilmez.
4Şayet kayıt olduğum zaman zarfında bilgilerim ile ilgili değişiklik olursa nasıl güncelleyeceğim?
Değişen bilgilerinizi bilgi(@)haritalarakayitservisi.com e-posta adresimize iletmeniz durumunda gerekli düzenlemeler 24 saat içerisinde ilgili servislere bildirilecektir. İlgili servislerin inceleme süreçlerinin ardından güncellemeleriniz yayınlanacaktır. *Lütfen mesajınızda kayıt olduğunuz firma adını belirtiniz.
5Google ile arama yapıldığında sağ tarafta haritalı profilim çıkacak mı?
Bunun gerçekleşmesi için öncelikle bir web siteniz olması önemlidir. Sağ tarafta görmüş olduğunuz özet bilgi ekranı, haritalara kayıtlı olan işletmeler içindir. İşletmenizin Google haritalara kayıt edilmesinin ardından, Google'ın uygun görmesi durumunda bu işlemi gerçekleştirerek sağ tarafta harita ve firma bilgilerinizin gösterimini sağlar.
6Aramalar haricinde de Google Haritalar üzerinde yerim işaretlenecek mi?
Arama harici Google Haritalar üzerindeki yer etiketiniz birçok faktöre göre Google tarafından belirlenmektedir. Dolayısı ile bunu garantilemenin bir yolu yoktur. Google bu konuda internet üzerinde yer alan farklı mecralardaki bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ederek bunu kendisi gerçekleştirir.
7Harita üzerinde firmam/mekanım ile ilgili hatalı bilgiler mevcut bunları siliyor musunuz?
Bizim aracılığımız ile kayıt işlemi gerçekleştirmeyen işletmelerin haritalar üzerindeki bilgilerini düzenlememiz için bir yetkimiz bulunmamaktadır. Harita üzerinde yer alan işletmeniz ile ilgili bilgiler harita servisleri tarafından otomatik olarak düzenlenmiş veya sizin dışınızda 3. bir şahıs tarafından girişi sağlanmış olabilir. Bu durumun düzeltilmesi için web sitemiz üzerinden kayıt başvurusu gerçekleştirerek, varsa gerekli bilgileri tarafımıza iletmelisiniz.
8Şubelerimi de hizmet kapsamında tek ücrete dahil edebilecek miyim?
Haritalara Kayıt Servisi ile yapılan kayıt işlemleri temel olarak lokasyon bazlıdır. Şubelerinizin konumlarının, merkezinizden farklı olduğunu düşünürsek her biri farklı lokasyonlar da ve farklı koordinatlara sahip olacaktır. Dolayısıyla her bir nokta ayrı ayrı ücretlendirilecekdir.
9Seçtiğim anahtar kelimelerde haritada ilk sırada çıkabilecek miyim?
Google Haritalar daki sıralamalar tamamen Google'ın insiyatifinde olup, sıralamaları kendi algoritması doğrultusunda düzenler. Sürekli güncellenen yapı içerisinde pozisyonunuzu öncelikle Google, sonrasında Haritalara Kayıt Servisi kesinlikle garanti etmez.
10Google Haritalar da sıralama kriteri nedir?
Google Haritalar arama sonuçlarını alaka düzeyi, uzaklık gibi önem sırası ile gösterir. Google Haritalar da arama yapan bir kişiye lokasyon olarak, sektörünüzdeki bir diğer firmadan daha yakınsanız öncelikli olarak gösterilirsiniz. Ama bunun kesin koşullarla bir garantisi yoktur.

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap oluştur?