Foursquare, Dünya’nın en büyük mekan veritabanına sahip sosyal ağlarından birisi konumundadır. Foursquare ilk yayına başladığında ki yöntem ile günümüzde değiştirmiş olduğu yöntem farklılıklar gösterse de yinede kullanıcıları açısından benzer amaca hizmet etmektedir.

Foursquare insanların bulundukları bir mekanda veya işletme de “Check-In” yani yer bildirimi yapmasını hedefleyen, insanların bulundukları yerlerdeki hizmet kalitesini ve benzeri şeyleri değerlendirmeleri ile birlikte bunları bağladıkları diğer sosyal ağ hesaplarında yayınlamarına aracılık etmektektedir.

Foursquare mekan kaydınız ile, foursquare haritalara kayıt olarak müşterileriniz mekanınız da bulundukların da Foursquare üzerinde onlara listelenirsiniz. Böylelikle müşterileriniz mekanınızda bulunduklarını kendi arkadaş listelerine bildirirler. Bunun yanı sıra mekanınız veya işletmeniz ile ilgili fotoğraf paylaşabilir, ürün veya hizmetleriniz ile ilgili yorum yapabilir, puan verebilirler.

Öte yandan Foursquare, insanlar gerek web üzerinden gerekse akıllı telefonları üzerinden çevrelerinde bulunan mekanlar ile ilgili önerileri gözlemleyebilirler.

Örneğin; Öğle arasın da hamburger yemek isteyen iki arkadaş, çevrelerinde bulunan ve iyi hamburger yapan bir mekana gitmek isterler. Bununla alakalı doğru tercih yapmak isteyen iki arkadaş, Foursquare uygulamasını açarak “Hamburger” (Sizde canlı olarak bu örneği kendi bilgisayarınız veya cep telefonunuz da görüntülemek için tıklayınız yazarlar. Çevrelerinde Foursquare haritalara kayıtlı mekanlar hem haritalı olarak hemde sol tarafta fotoğraflı olarak listelenir. Kendilerine en yakın mekanlar ile ilgili puanlara bakan ve yorumları okuyan iki arkadaş, buldukları mekan da öğle yemeklerini keyifle yerler.

Foursquare de buna benzer, Hamburger, Pizza, Et Döner, Köfte, Sulu Yemek, Pide vs aramalar hergün binlerce kez gerçekleştirilmekte ve sizin mekanınızda bu hizmetlerden birini veriyor olabilir. Foursquare haritalarına mekanınızı kayıt etmeniz ile birlikte kazanırsınız.

Foursquare mekan kaydı yaptırarak, bununla birlikte diğer kayıt hizmetlerimizden faydalanmak için hemen kayıt formunu doldurabilir, bize iletişim formumuzdan ulaşabilir veya 0 (850) 302 7687 no’lu telefonumuzdan mesai saatleri dahilinde bizden destek alabilirsiniz.

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap oluştur?