Yandex'te Kurum Bilgileri Güncellendi | Haritalara Kayıt Servisi

Yandex’te Kurum Bilgileri Güncellendi

Yandex’te aradığınız yeri bulabilmeniz için kurum bilgileri güncellendi!

Aradığınız yeri haritalarda bulamamak bazen fazlası ile canınızı sıkabilir. Yandex kullanıcılarının ulaşmak istedikleri yerlere kolayca ulaşabilmelerine yönelik 1,5 milyonun üzerinde yeni kurum bilgisini haritalarına ekledi. Bundan sonra AVM’lerden, iş merkezlerine kadar farklı kategorilerde bulunan yerlere Yandex Navigasyon ile daha rahat ulaşılabilecek.

Yandex Navigasyon ile Foursquare Güç Birliği

Mekan keşfetme ve konum bildirimi uygulaması Foursquare ile gerçekleştirilen iş birliği çalışması neticesinde 1.5 milyondan fazla kurum bilgisi Yandex haritalarda güncellendi. Tamamı ile Yandex’e ait yeni harita altyapısı ise 2018 yılı itibari ile kullanıcıların hizmetine sunuldu. Kapsamlı yenileme çalışmaları neticesinde küçük işletmelerden, yeni açılan yerlere aranılan mekan ve kurumlar Yandex Navigasyon uygulaması ile artık daha kolay ulaşılabilir durumda.

Yandex Haritalarda Hangi Kategoriler Yenilendi?

Kurum güncellemeleri ile ilk olarak restoran, sinema, kafe, sinema, müze, tiyatro, AVM, iş merkezi, mağaza, güzellik salonları gibi çeşitli kategorilerde 1.5 milyondan fazla datayı harita altyapısına ekleyen Yandex, bununla birlikte veri tabanını geliştirdi ve güncelledi. Bu yıl içinde 4 kat daha fazla veri üzerinde çalışmayı hedefleyen Yandex, harita servisleri arasındaki konumunu rakiplerine kaptırmama konusunda oldukça iddialı görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir