Yandex Haritalarda Park Yerleri Yayınlandı | Haritalara Kayıt Servisi

Yandex Haritalarda Park Yerleri Güncellenen Haritalar İle Birlikte Yayınlandı

Yandex Haritalarda Park Yeri Bulma Özelliği Yayınlandı

Yandex’in Türkiye’de bir ilk olarak lanse ettiği “Park Yerleri” güncellenen Yandex Haritalar ile birlikte yayınlandı.

Yaygın bir kullanıcı kitlesine hitap eden Yandex Navigasyon da trafik bilgileri ve alternatif rotaların güncellenmesi ile birlikte kullanıcıların hayatını daha da kolaylaştıracak bir özellik daha eklendi. Trafikte sürücülerin en sık yaşadığı problemlerden biri olan park yeri bulma sorunu artık geçmişte kalacak.

Yakınındaki park yerini kolayca bul

Yandex Navigasyon sayesinde trafikte daha az zaman geçiren kullanıcılar artık varış noktalarına en yakın park yerlerini güncellenen Yandex haritaları üzerinden görebilecekler.

Yandex park yeri uygulaması nasıl çalışıyor

Varış noktasına yaklaşırken navigasyon uygulaması üzerinde görünen “P” ikonuna tıkladığınızda ilgili bölgedeki açık veya kapalı otoparkları görebileceksiniz. Bununla birlikte park yerinin ücretli veya ücretsiz olduğunu konusunda da bilgileri bulabileceksiniz. Bu uygulama başlangıç olarak İstanbul için kullanılabilecek.

İlerleyen dönemde Ankara ve Türkiye’nin diğer illerinde de kullanıma açılacağı ve Yandex Navigasyon uygulaması tüm Türkiye’de ki sürücüleri park yeri bulma derdinden kurtaracak gibi görünüyor.

Bu özellik sisteme nasıl dahil edildi

Yandex, İstanbul’da 6855 park noktasını tespit ederek haritalarına ekledi. “P” butonuna tıklanması ile birlikte 711’i kapalı, 6144’ü açık otoparkı görebileceksiniz. Sokak üzerinde park etme imkanı bulunan otopark sayısı 1566. Toplamda 5496 ücretli, 1359 ücretsiz otopark mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir