İşini Bilen Esnaf Kayıt Oluyor! | Haritalara Kayıt Servisi

İşini Bilen Esnaf Kayıt Oluyor!

Esnaf kayıt

Teknoloji ve gelişmeleri takip eden, kendisini sürekli güncelleyen esnaf kayıt olarak haritalar üzerindeki konumunu hemen alıyor. E-ticaret ve AVM lerin artışından şikayet etmektense bulunduğu konumu iyileştirmeyi ve geliştirmeyi düşünen her işletme sahibi yaşanan teknolojik gelişmelere ayak uydurmanın peşinde. Büyük, küçük demeden haritalara kayıt olan esnaflar mutlaka bu işten karlı çıkacaklardır.

Esnaf kayıt

Bir esnaf kayıt olarak ne gibi avantaj sağlar

Günümüzde artık neredeyse tüm ihtiyaçlarda internete başvurmaktayız. Hal böyle iken insanlar küçük veya büyük ihtiyaçları için gün içerisinde yüz binlerce arama gerçekleştirmekte. Buradaki amaç ihtiyaçlarını daha hızlı temin etmek ve mevcut meşguliyetlerine sorunsuzca devam etmek şeklindedir.

Lokasyon bazlı arama sonuçlarında yer alırsınız

Dijital haritalar, insanları bir yerden başka bir yere ulaştırmada avantaj sağladığı gibi, aynı zamanda bulunduğumuz konum içerisinde bize yakın esnafları da içermekte ve ilgili ihtiyacımız doğrultusunda bizim en yakınımızda bulunan işletmeyi bize göstermekte.

Esnaf kayıt olduğunda bulunduğu mahalle, semt, ilçe, il bazındaki kişilere görünmekte ve tüketici ile hızlı bir şekilde buluşabilmektedir. Belirttiğimiz gibi küçük veya büyük ayırımı olmaksızın eczane, kuru temizlemeci, kasap, manav, bakkal, kuaför, pet shop, terzi, çilingir, tesisatçı, perdeci gibi her mahallede bulunan esnaf bu kayıt sisteminden faydalanmalıdır.

Acil ihtiyaçları fırsata çevirebilirsiniz

Yoğun iş yaşamı ve tatil günlerinin farklı şekillerde değerlendirilmesi sonucu pek çok insan mahallesinde veya etrafındaki esnaftan bihaber durumda. Örneğin bir kasap dükkanınız var ve alışverişini normal şartlarda AVM den tedarik eden bir potansiyel müşterinizin acil misafirleri var. Hazırlayacağı akşam yemeği için et almak isteyen müşterinin özellikle büyük şehirde yaşıyorsa bu acil ihtiyacınız AVM den temin etmesi oldukça zor. Akıllı cep telefonundan “Kasap” şeklinde bir arama gerçekleştirdiğinde kendisine en yakın konumda bulunan haritalara kayıtlı esnafı göstereceğinden muhtemelen birazdan yeni bir müşteriniz olacak. Bu noktada artık marifet size kalmış. Ürünleriniz iyi ise o müşteri büyük ihtimalle bundan sonraki et ihtiyaçlarını sizden karşılayacaktır.

Belirtmiş olduğumuz örneği çoğaltmamız mümkün, vurgulamak istediğimiz şey ise mahalle esnafı olarak kendinizi geliştirmenizin önemli olduğudur.

Şayet sizde büyüyen ticaretten ve devasa AVMlerden korkmuyorum diyorsanız haritalarda esnaf kayıt işleminizi hemen yaptırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir