Haritalara Kayıt Hizmetini Neden Bizden Almalısınız?

Haritalara Kayıt Servisi projesini 2014 yılında geliştirmeye başladığımızda henüz Yandex Navigasyon uygulamasını yeni çıkarmıştı. Google Harita servislerine en azından Türkiye için yatırım yapmamış ve Foursquare ile yaygınlaşan konum bildirme servisleri, kullanıcı tarafında yeni yeni anlaşılmaya başlanmıştı.

Yurt dışında var olan uygulama modellerini ve faydalarını gördüğümüzde yatırıma açık bir alan olduğunu gözlemledik. Tüm işletmelerin bu ihtiyacı gözeterek haritalarda bulunmaları gerekliliğini ve bunun özellikle yerel hizmet veren veya satış yapan iş yerleri için önemli bir avantaj oluşturacağını düşündük. Beklediğimiz gibi de oldu ve geldiğimiz noktada Yandex Navigasyon uygulaması çığ gibi büyürken, diğer tüm harita servisleri de bu alanda kendileri için stratejiler oluşturdular.

Öncelikli olarak vermiş olduğumuz bu profesyonel hizmeti 5 yılı aşkın bir süredir gerçekleştirmekteyiz. Bu konuda faaliyet gösteren ilk web sitesi olmak ve Türkiye’de hatırı sayılır ölçekteki markalar ile çalışmamız bizi her zaman ciddi anlamda motive etmektedir.

Bu hizmetler ücretsiz değil mi?

Edinmiş olduğumuz tecrübe doğrultusunda, müşterilerimiz ile diyaloglarımızda şunu gözlemledik. Türkiye’de pek çok işletme sahibi bu hizmetlerden kendi çabaları ile faydalanmaya çalışmakta. Özellikle Google bu konuda ön plana çıkmaktadır. Evet sunmuş olduğumuz servislerden bazıları ücretsiz olarak sağlanabilmektedir. Web sitemizin bir çok alanında bu bilgiler yer alırken, bu durum bizim gizlediğimiz veya öyle değilmiş gibi davrandığımız bir husus olmamakla birlikte, bu projenin en başından beri bunun farkında olarak bu alanda faaliyet gösteriyoruz.

Bu durum bizim haritalara kayıt hizmetini vermemiz konusunda bizim için bir engel teşkil etmemektedir. Çünkü müşterilerimizin %80’ini bu ücretsiz olan servislerden kendileri faydalanmaya çalışıp, sonrasında doğrulama işlemlerini sağlayamayarak, bizden hizmet alan işletmeler oluşturmaktadır. Görüyoruz ki servisin ücretsiz olması sizin orada doğru bir biçimde yayınlanacağınızı garanti etmiyor.

Haritalara kayıt hizmetimiz kapsamındaki mottomuz; siz kendi işinizi profesyonel mana da devam ettirirken, işletmenizin haritalar üzerinde yayınlanması ile ilgili sürecide biz profesyonel olarak ve uygun bütçelerle takip edelim. Böylelikle işletmeniz haritalar üzerinde en doğru biçimde yer alırken, aynı zamanda işletmeniz ile ilgili bir bilgi değişikliği olması durumunda harita servislerindeki güncelleme işlemlerinizi tek merkezden yönetin.

Bu hizmetten faydalanmaya çalışırken haritalar üzerinde hatalı ve mükerrer kayıtlar, yanlış bilgiler ile oluşturulan hesaplar o kadar fazla miktarda ki, inanın kendi işletmeniz için böyle bir durumun başınıza gelmesini istemezsiniz. Bu durumda müşterileriniz sizin iş yerinize geldiğini zannederken farklı farklı yerlere, haritalar üzerindeki hatalı konumunuz sayesinde giderler.

Tüm servislerin kendi kalite kuralları gereğince bir takım doğrulama süreçleri mevcut. Pek çok müşterimiz Google ile ilgili doğrulama işlemi için içerisinde PIN numarasının bulunduğu zarfın kendilerine ulaşmaması sebebi ile iş yerlerini Google haritalar üzerinde doğrulayamamaktalar. 1 zarfın en az 14 gün içerisinde adresinize ulaşması mümkünken, zarf adresinize ulaşmadığı durumda kaç kez bu durumu tekrar edebilirsiniz? Türkiye’deki en büyük problemin zarf bekleme süresini tamamlamadan tekrar tekrar zarf talep edilmesi sebebi ile Google’dan gelen zarfları size ulaştırma hizmetinde bulunan kişiler tarafından önemsenmediğini biliyor musunuz? Google üzerinde zarf adrese ulaşmadığından sahiplenilmemiş 1000’lerce sayfa bulunmakta.

İşte bu gibi olumsuz sebepleri ortadan kaldırarak iş yerinizin konumunu haritalar üzerine profesyonel bir biçimde ekliyor ve hizmet süresi dahilinde kontrol ediyoruz.

Haritalara kayıt işlemini bizimle gerçekleştirmenizin avantajları

Google, Yandex, Apple, Tomtom Navigasyon, Here, Yelp ve Foursquare’de tüm doğrulama süreçleriniz profesyonel olarak takip edilerek iş yerinizin sağlıklı bir biçimde haritalar üzerinde görüntülenmesi sağlanır.

Harita servisleri iletilen firma bilgileri dışında, internetten veriler toplayarak konumunuzu güncellemek ister. Bu bilgiler %90 oranında hatalı bilgiler olabilir. Örneğin; geçmişte iş yeriniz ile ilgili bir dizin rehberine kayıt bırakmış ve eski telefon numaranızı iletmiş olabilirsiniz. İlgili harita servisi bu bilgisi sizin kaydınız ile eşleştirdiğinde telefon bilginizi güncellemeye çalışır. Fakat biz gelen tüm güncellemeleri kayıt süreniz dahilinde sürekli kontrol ettiğimizden, sizin iletmiş olduğunuz bilgilerin dışındaki bilgileri reddederiz. Böylelikle haritalar üzerindeki kaydınız en doğru şeklini korur.

Yandex Haritada Güncelleme Ekranı

Yandex haritalarda başka kaynaklardan toplanan bilgilerin kontrol edilmemesi durumunda nasıl değişebileceği ile ilgili ekran görüntüsü.

Güncelleme talepleri sürekli olarak kontrol edildiğinden işletmeniz harita servisleri nezdinde sürekli aktif kalır. Bu durum haritalı arama süreçlerinde ön planda çıkmanızı sağlamaktadır. Diğer durumda ise Google haritalara iş yerinizi kaydetseniz bile siz kendi işleriniz ile ilgilenirken bu alanları kontrol etmeyeceğinizden, işletmeniz pasif hale geçer, olumsuz güncellemeler alabileceğiniz gibi, belli bir süre sonra “aktif işletme” olmayacağınızdan haritalı arama sonuçlarında gerilersiniz.

Google My Business Güncelleme Bildirimi

Google Rehber sayfasında kayıtlı bir işletme için gelen güncelleme. Kontrol edilmediği taktirde belli bir süre sonra adresin ne ile değiştirileceğini gayet net bir şekilde özetliyor.

Ve daha sıralayabileceğimiz pek çok avantaja sahip olarak, daha fazla müşteriye erişme ve iş yerinizi doğru bir biçimde ziyaret etmelerini sağlayabilirsiniz. Siz de iş yerinizin haritalar üzerinde sorunsuz bir biçimde görüntülenmesini sağlamak ve bu hizmetin emin ellerde kontrol edilebilmesi için hemen kayıt başvurunda bulunun.

 


Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap oluştur?