Harita Üzerinde Koordinat Tespiti | Haritalara Kayıt Servisi

Harita Üzerinde Koordinat Tespiti

Koordinat bilginizi nasıl öğrenirsiniz?

Google haritalar, Yandex haritalar ve Bing haritalar gibi internet üzerinde bulunan haritalarda koordinatlarınız longtitude ve latitude (enlem ve boylam) değerlerine sahiptir. Lokasyonunuzu harita üzerinden bulunduğunuz, ülke, il, ilçe ve semt gibi özelleştirmeler ile haritalar üzerinde bulabilirsiniz. Peki işletmenizin veya mekanınızın lokasyon bilgilerinin koordinatlarını nasıl öğreneceksiniz? Bunu haritalara baktığınız ilgili serviste tespit edebilirsiniz ama hepsini denememize rağmen koordinatlarınızın tespitinde daha pratik bir adres bulduk.

Latlong

Latlong üzerinden gayet basit bir biçimde koordinatlarımızı nasıl tespit edebileceğimizi aşağıda görsellerle açıkladık.

1- www.latlong.net adresine girin, “Place Name” alanına adresinizi girin. Çoğunlukla direk olarak konumunuzu tespit etmeyecektir fakat dikkat ederseniz bulunduğunuz yere çok yakın bir lokasyonu getirecektir. Harita üzerinde gezinerek kendi lokasyonunuzu bulun ve mouse ile tıklayın. Tam olarak koordinatlarınızın tespiti için zoom yaparak mümkün olduğu kadar yaklaşın.

 

2- Harita üzerindeki lokasyonunuzu tam olarak tespit edip işaretlemenizin ardından harita bölümünün hemen altında yer alan “Lat Long” başlığı altında kesin koordinatlarınız görüntülenecektir.

Bu alanda yer alan koordinat bilgilerinizi rahatlıkla kayıt işlemleriniz esnasında kullanabilirsiniz.

3 Comments

  1. Aslı Y. dedi ki:

    Oldukça faydalı bir bilgilendirme olmuş. Bu yazı sayesinde lokasyonumuzun koordinatlarını çok hızlı tespit ettik. Teşekkürler.

  2. Nami dedi ki:

    çok harika

  3. Francala kahvaltievi dedi ki:

    süper bir uygulama tşk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir