Google Haritalardan Karanlık Yolları Sevmeyenlere Müjde! | Haritalara Kayıt Servisi

Google Haritalardan Karanlık Yolları Sevmeyenlere Müjde!

Google Haritalar sürpriz gelişmelerle kullanıcıların yüzünü güldürmeye devam ediyor. Yeni bir blog yazısı ile artık karanlık yollar yerine, aydınlatılmış güzergâhları göstereceğini duyurdu.

Yaya veya araç ile karanlık yollarda gitmenin zor olması sebebiyle, kullanıcıların kaçındığı bu duruma Google yakın zamanda getireceği yenilik ile ışık tutacağa benziyor. Google Maps bu özelliğini v10.31.0 sürümü ile Google Haritalar kullanıcılarının beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

XDA Developers, yayınlanacak olan güncellemenin kodlarından bir kısmını kullanıcılar için paylaştı. Bu kodlar arasında aydınlatma özelliği bariz olarak dikkat çekiyor. Kodlar arasında yer alan “Safety Layer” veya “Güvenli Katman” başlığı altında, rota tercihi yapılırken birçok farklı aydınlatma detayı göze çarptı.

Söylentilere göre kullanıcılar, güncelleme sonrasında Google Haritalar üzerinde belirledikleri yolların aydınlatılmış, az aydınlatılmış ya da karanlık olması gibi özelliklerini görebilecek ve tercihlerini buna göre yapabilecekler.

Bu yenilik ile fark yaratacak olan Google Haritalar kullanıcıların takibinde olacağa benziyor.

Kullanıcı tarafında bu gelişmeler yaşanırken,  siz de işletmenizi Google Haritalara kayıt ederek; işletmenizin haritalarda doğru bir şekilde yer almasını sağlayabilirsiniz. Bunun için web sitemiz üzerinden hemen başvuru yaparak kayıt olmanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir