Konum ekleme konusu sizinde araştırmakta olduğunuz gibi iş yeri sahipleri açısından son dönemde oldukça popüler. Peki nedir bu konum ekleme konusunu bu kadar popüler kılan?

Konum ekleme konusunda özellikle 2017 yılının başlarından itibaren harita servisleri oldukça ön plana çıktı. Bunun en önemli sebeplerinden biri işletmeler açısından arama motorlarında üst sıralarda çıkmak iken, arama motorları açısından da algoritmalarını geliştirerek kullanıcılarına daha özelleştirilmiş sonuçlar iletmekti. Bu geliştirme herkes için faydalı bir hale geldi ve gün geçtikçe de ilerlemeye devam ediyor.

Haritalara konum ekleme

Konum ekleme ile herkes daha kazançlı

İster kurumsal bir şirket, isterseniz küçük veya orta ölçekli bir işletme olun, işyerinizin konumunu haritalara ekleyerek önemli avantajlar elde edebilirsiniz. Bunlardan birincisi arama motorlarının da bu işe yatırım yapma sebebi olan özelleştirilmiş sonuçlar. Bu durumdan arama motorları nasıl faydalanıyor derseniz? Konum ekleme işlemini gerçekleştirmeniz ile birlikte arama motorları harita servislerinde yapmış olduğunuz iş ile sizi kategorize ederek sizinle ilgili güncel bir bilgiye sahip oluyor. Bir şahıs bir ihtiyacı ile arama motorunda bir arama gerçekleştirdiğinde aradığı şey sizinle ilişkileniyor ve bu şahıs size yakın bir konumdaysa arama motoru öncelikli olarak sizin iş yerinizin kaydını bu şahısa gösteriyor. Böylelikle şahsın ihtiyacını daha hızlı çözmesi için ona yardımcı oluyor. Eskiden (Haritalı arama sonuçlarının ön planda olmadığı dönemde) şahıs aynı aramayı gerçekleştirdiğinde Ankara’da olsa da karşına İstanbul, İzmir, Bursa gibi şehirlerde faaliyet gösteren işletmeler ile ilgili sonuçlar geliyor ve bu şahsın işini çözümlemesi için yeterli bir sonuç olmuyordu.

Konum ekleme ile şirketinizi haritalara eklediğinizde biraz önceki örnekte belirtildiği gibi iş yerinizin çevresinde, sizin vermiş olduğunuz bir hizmet ile ilgili arama yapanların karşısına konum olarak daha yakın olmanız sebebi ile sizin kaydınız çıkacaktır. Böylelikle çevrenizde bulunan ve sizi arayan ihtiyaç sahibi kişileri müşteriye dönüştürebilmeniz mümkün olacaktır.

Haritalara konum ekleme işlemlerinizde sağlamış olduğumuz altyapı ile işletmenizi Google, Yandex, Apple, Yelp, Here, Foursquare ve Tomtom navigasyon cihazlarına kaydını profesyonel bir biçimde sağlamaktayız. Sizde işinizi internete taşımak ve daha fazla müşteriye ulaşmak için haritalardaki yerinizi hemen alın!

Hemen 199TL'den başlayan avantajlı fiyatlarımızla kayıt olun!

1, 3 veya 5 Yıl olarak size özel hazırlanmış haritalara kayıt paketlerimizden birini seçin. Dünya'nın önde gelen harita servisleri ve arama motorlarındaki yerinizi hemen alın.

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap oluştur?