Google haritaya işyeri ekleme işlemi nasıl yapılır?

Google haritaya işyeri eklemeniz ile birlikte, internet üzerinde adı neredeyse arama motoru’nun yerine geçmiş olan Google servislerinde avantajlı hale gelirsiniz. İşyerinizi haritaya eklemeniz demek, konumunuzun haritalar üzerinde belirlenmiş olması demektir. Bununla birlikte aramalar da üst sıralara yükselebilir, lokasyon bazlı sonuçlar da firmanızı arayan kişinin bulunduğu konuma göre ilk sayfada yer alabilirsiniz. 

Google Haritaya İşyeri Eklemeİşyerinizi haritalara eklemek sadece firmanızı tanıyan, bilen mevcut müşterileriniz için değil, firmanızı bilmeyen, adını daha önce hiç duymamış fakat sizin vermekte olduğunuz hizmetleri arayan potansiyel müşterileriniz içinde oldukça önemlidir. Google haritaya işyeri ekleme hizmeti ile firmanız haritalar üzerine kayıt edilirken hizmet vermekte olduğunuz sektörle ilgili eklenecek anahtar kelimeler ile birlikte, vermiş olduğunuz hizmetleri arayan potansiyel müşterilerinize de arama sonuçlarında listelenirsiniz.

Bir örnek ile açıklamamız gerekirse, bir Pazar günü evinde oturarak dinlenen Ahmet Bey, akşam ki takımının maçını heyecanla beklemektedir. Maçla ilgili röportajları izlerken Ahmet Bey’in televizyonu aniden arızalanır. Hemen bilgisayarından “televizyon tamircisi” kelimesi ile arama yapan Ahmet Bey’in karşısına haritalarda yer alan kendisine en yakın ve Google haritalara kayıt olmuş televizyon tamircileri çıkar, iletişim bilgilerinden tamirciye ulaşan Ahmet Bey, televizyonunu tamir ettirerek maçını keyifle izler. 

Bu örneği genişletirsek, Ahmet Bey buzdolabı tamircisi, elektrikci, kombi servisi, boyacı vb. birşeyi arıyor olabilirdi ve o hizmetlerden herhangi birini sizin işyeriniz verebiliyor olabilir.

Google haritalara kayıt yaptırarak, bununla birlikte diğer kayıt hizmetlerimizden faydalanmak için hemen kayıt formunu doldurabilir, bize iletişim formumuzdan ulaşabilir veya 0 (850) 302 7687 no’lu telefonumuzdan mesai saatleri dahilinde bizden destek alabilirsiniz.

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap oluştur?