Google Haritalarda Yer İşaretlemeGoogle haritalar da yer işaretleyebilmeniz için Google servislerine kayıtlı olmalı ve oluşturacağınız profil ile adres ve iletişim bilgilerinizi kaydetmelisiniz. Size gönderilecek doğrulama kodları ile işletmenizin veya mekanınızın Google haritaların da yer almasını sağlayabilirsiniz. Fakat bu işlemi gerçekleştirmeniz esnasında yapılabilecek hatalar, Google haritalar üzerin de yer alma sürecinde size fazlası ile vakit kaybettirebilir.

Hizmetini vermekte olduğumuz Google Haritalara Kayıt ile, tek bir işlem ile işletmenizi veya mekanınızı sadece Google değil, Yandex, Facebook, Navigasyon cihazlarında da işaretleyebilirsiniz.

Google haritalarda yerinizi işaretlemek size ne kazandırır?

Google haritalar da yer almanız ile birlikte lokasyon bazlı servislerden faydalanır, internet üzerin de yapılan aramalarda ön plana çıkarsınız. Google’ın bu hizmetini iki şekil de örneklendirmemiz gerekirse, Hasan ile Ali’nin kaldıkları evin kombisi arızalanır. Hasan dışarı çıkarak evinin bulunduğu semtte kombi servisi aramaya koyulur, öncelikle yakındaki çevre esnafına soran Hasan onlardan yardım alamayınca mahallesinde dolaşmaya başlar, saatlerce gezmesine rağmen eve elleri boş döner.  Evde durumu Ali’ye bildirir ve Ali konuyla ilgili internette araştırma yapmak için Google’a başvurur, arama kelimesi olarak “kombi servisi” yazan Ali’nin karşısına ilk sayfa da kendilerine en yakın kombi servisleri hem arama sonuçların da hemde sağ tarafta harita üzerinde listelenir. Buradan kendilerine en yakın servisi seçen Ali ve Hasan kombilerini tamir ettirirler.

Google’a şu an “kombi servisi” yazın yukarıda bahsettiğimiz örneği daha iyi anlayacağınızdan eminiz. Hasan ile Ali’nin yakınında ki kombi servisi, su tesisatçısı, terzi, köfteci veya elektronikçi siz olabilirsiniz. Örnekleri ve sektörleri birçok alanda genişletmek mümkün. Google haritalara kayıt hizmetinden faydalanarak çevrenizde bulunan ve sizi arayan potansiyel müşterileriniz taradından ulaşılabilirsiniz. 

Google haritalara kayıt yaptırarak, bununla birlikte diğer kayıt hizmetlerimizden faydalanmak için hemen kayıt formunu doldurabilir, bize iletişim formumuzdan ulaşabilir veya 0 (850) 302 7687 no’lu telefonumuzdan mesai saatleri dahilinde bizden destek alabilirsiniz.

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap oluştur?