Google haritalara kayıt olmanız ile birlikte, sistem güncelleştirmelerinin gerçekleştirilmesinden sonra harita üzerinden arandığınız da görüntülenmeye başlarsınız. Çıkan sonuçlarda adres bilginiz yer alırken, harita üzerinden size ulaşılabilecek yer adresleri ile, sizi arayan kullanıcının size ne kadar mesafe de bulunduğu gibi bilgiler yer almaktadır.

Google haritalar da yer alabilmek için artık Google+ sayfanız üzerinden bu işlemi onaylı bir şekilde gerçekleştirmek durumundasınız. Bu kayıt işlemlerini sağlarken yapacağınız hatalı işlemler, haritalar üzerinde yanlış lokasyonlar da görüntülenmenizi sağlayabilir. Mevcut haritalar üzerinde adresini değiştirmiş fakat hala eski yerlerinde görünen işletmeler olduğu gibi, mevcut lokasyonundan farklı yerlerde görüntülenen işletmeler / mekanlar da bulunmaktadır.

Google haritalarına kayıt olmanız işletmeniz veya mekanınız açısından gerek bilgisayar üzerinden yapılan aramalar, gerekse mobil cihazlar aracılığı ile yapılan aramalarda avantaj sağlar. Google üzerinden yapılan aramalar da lokasyon bazlı olarak şayet sizi arayan kullanıcının çevresinde, mahallesinde, semtinde veya şehrinde iseniz sizi birinci sayfada listeleyebilir. Harita üzerinden yapılan arama sonuçlarında gösterir. Yine mobil cihazlar aracılığı ile yapılan aramalarda lokasyon bazlı olarak yakınlık derecenize göre listelenirsiniz.

Haritalara kayıt olma işlemi’nin faydalarını örneklendirmemiz gerekirse; Eren Bey, yeni kurmuş olduğu firması için kartvizit bastırmak istemektedir. Yeni tuttuğu işyeri’nin çevresin de, yakınlar da ve sürekli ulaşabileceği bir matbaa aramaktadır. Ofisin de bu konu ile ilgili araştırma yaparken, Google arama motoru’na “matbaa ankara” yazar böylelikle kendisine en yakın lokasyonda bulunan matbaalar 1. sayfa 3. sıradan itibaren 3 adet sonuçla listelenir. Aynı zaman da sayfanın sağ tarafındada yine haritalara kayıtlı kendi ilindeki tüm matbaalar harita üzerinde görüntülenir. Kendisine en yakın matbaalardan birini tercih eden Eren Bey. Kartvizit ihtiyacı’nın ardından diğer tüm kurumsal ihtiyaçlarını da o matbaa ile çözümler.

Eren Bey’in aradığı matbaa, dekorasyoncu, mobilyacı, ofis malzeleri mağazası, kırstasiye siz olabilirsiniz. Haritalara kayıt olmanız ile birlikte müşteri potansiyeliniz ile birlikte, müşterilerinizin size ulaşma, sizi keşfetme oranları da yükselecektir.

Google haritalara kayıt yaptırarak, bununla birlikte diğer kayıt hizmetlerimizden faydalanmak için hemen kayıt formunu doldurabilir, bize iletişim formumuzdan ulaşabilir veya 0 (850) 302 7687 no’lu telefonumuzdan mesai saatleri dahilinde bizden destek alabilirsiniz.

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap oluştur?