Google harita servislerine direk olarak reklam almamaktadır. Reklam verenlere yönelik Adwords hizmeti aracılığı ile metin veya görüntülü reklam ağında kampanyalar düzenlenebilmektedir.

Haritalar da işletmenizin veya mekanınızın görüntülenmesini, arama sonuçları arasında listelenmesini istiyorsanız, işletmenizini Google haritalara kayıt ettirmelisiniz. Bu hizmetle birlikte arama sorgularında avantaj sağlar, haritalı aramalarda görüntülenirsiniz. Ayrıca Google Rehber vasıtası ile web siteniz olmadan işletmenize ait sayfanızı düzenleyebilir, detaylı bilgiler sunabilir ve fotoğraf paylaşımın da bulunabilirsiniz. Google Rehber hizmeti ile birlikte müşterileriniz sizin hakkınızda değerlendirme ve yorum yapabilir ve bu değerlendirmeler daha sonra başka kullanıcılara harita sonuçlarında görüntülendiğiniz de görünerek sizin açınızdan iyi birer referans olabilir.

Google Harita ReklamGoogle haritalara kayıt hizmetini bir reklam ve pazarlama aracı olarak değerlendirebiliriz. Geçmiş dönemde insanlar bir takım ihtiyaçları olduklarında çevrelerine ve yakınlarına danışarak bilgi ve referans talep etmektelerdi. Günümüzde ise çevre ve tanıdıkların yerini internette ki arama motorları almış durumdadır. Örneğin, bir terzi veya kuru temizleme ihtiyacımız olduğunda buna çevremizde ki en yakın kuru temizlemeciyi bulmak için Google’a başvururuz. “Kuru temizleme” şeklinde bir arama yaptığımızda ilk sayfada bize internet sitesi sonuçları ile birlikte 3. Sıradan itibaren kayıtlı harita sonuçlarını gösterir, burada görünen harita sonuçları bulunduğumuz lokasyona göre çevremizdeki en yakın kuru temizleme firmalarını gösterir. Diğer sağ tarafta ise bir harita belirir ve burada bulunduğumuz il dahilindeki Google haritalara kayıt olmuş tüm kuru temizleyicileri haritalar üzerinde gösterir.

Google haritalara kayıt olmamız durumunda çevremizle bizi arayan yüzlerce belki binlerce müşteriye görünebilme fırsatını elde etmiş oluruz.

Google haritalara kayıt yaptırarak, bununla birlikte diğer kayıt hizmetlerimizden faydalanmak için hemen kayıt formunu doldurabilir, bize iletişim formumuzdan ulaşabilir veya 0 (850) 302 7687 no’lu telefonumuzdan mesai saatleri dahilinde bizden destek alabilirsiniz.

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap oluştur?