Google haritalara kayıt için gerekli olanlar nelerdir? Ne kadar sürede haritalar üzerinde yer alırsınız? İşletmenizin veya mekanınızın haritaların üzerinde yer almasının avantajları nelerdir? Bu soruların yanıtlarını açıklayalım.

Haritalara Kayıt Nasıl Yapılır?

Bireysel olarak haritalara kayıt işleminizi kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için bir Gmail hesabı, sonrasında bir Google+ ve İşletme sayfanız olması gerekli. Bu işlemleri yaparken gireceğiniz bilgiler mutlaka doğru ve geçerli olmalıdır. Aksi taktir de haritalar üzerinde yanlış konumlandırılabilirsiniz. 

Ne Kadar Sürede Haritalar Üzerinde Yer Alırsınız?

Bireysel bir başvuru yaptığınızda, kayıt işlemlerinizin akabinde tarafınıza bir PIN kodu postalanacaktır. PIN kodunun tarafınıza ulaşması 2 hafta ile 1 ay gibi bir zaman alabilmektedir. PIN girişi ile hesabınızı ve kaydınızı doğrulamanız ile birlikte kayıt işleminiz tamamlanmış olur. Sonrasında yapılan değerlendirme ve sistem güncellemelerinden sonra haritalarda yerinizi alırsınız.

Haritalar da Yer Alma’nın Avantajları Nelerdir?

Google Harita Kayıt Nasıl YapılırGoogle haritalara kayıt edilmiş bir işletmenizin olduğunu ve ev tekstili hizmeti verdiğinizi varsayalım. Daha önce mağazanıza hiç gelmemiş ve sizden haberdar olmayan potansiyel müşteriniz yeniden dekore ettiği evinde bitakim tekstil ürünlerine ihtiyaç duyuyor. Google arama motorunda veya haritalar da “ev tekstili” şeklinde arama gerçekleştiriyor. (Bu aramayı sizde şu an kendi bilgisayarınızda gerçekleştirerek canlı olarak görüntülemek için tıklayınız.) Böyle bir arama gerçekleştirildiğinde bulunduğunuz şehir baz alınır ve haritalara kaydı olan bu alandaki tüm mağazalar görüntülenir. Konuyu dahada özelleştirerek lokasyon bazlı düşünürsek arama sonuçlarında sol tarafta sizi arayan müşteriye olan yakınlığınıza göre 1. sayfada 4., 5., veya 6. sırada yer alabilirsiniz.

Google haritalara kayıt yaptırarak, bununla birlikte diğer kayıt hizmetlerimizden faydalanmak için hemen kayıt formunu doldurabilir, bize iletişim formumuzdan ulaşabilir veya 0 (850) 302 7687 no’lu telefonumuzdan mesai saatleri dahilinde bizden destek alabilirsiniz.

 

Hemen 199TL'den başlayan avantajlı fiyatlarımızla kayıt olun!

1, 3 veya 5 Yıl olarak size özel hazırlanmış haritalara kayıt paketlerimizden birini seçin. Dünya'nın önde gelen harita servisleri ve arama motorlarındaki yerinizi hemen alın.

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz?

Hesap oluştur?