Google Haritalar ve Kadın Girişimciler | Haritalara Kayıt Servisi

Google Haritalar, Kadın Girişimcileri Destekliyor!

Harita servisleri farklı özellikleri ile daha geniş kitleleri hedefliyor ve katılımcılarına daha fazla imkan sunuyor. Cinsiyet eşitliği konusuna farklı bir açıdan yaklaşan Google, Google Haritalar servisine yeni bir özelliği daha ekledi. Bu özellik acaba Google pozitif ayrımcılık mı yapıyor? gibi sorulara neden olsa da bizce bu sadece rakiplerinin öne sürebileceği bir bahane olabilir.

Google işletme sahiplerinin kendilerini “Kadın Girişimci” şeklinde ön plana çıkarabilmeleri için kontrol panelini güncellediğini duyurdu.

Google haritalara kayıt olan işletmeler için daha önce “ücretsiz Wi-Fi, dışarıda oturma imkanı” gibi seçenekler ön plana çıkarılarak arama sonuçlarına etki ederken, şimdi bu seçeneklere sahibi kadın olan işletmelerde dahil edildi.

Kadın iş yeri sahipleri için Google Haritalar

Söz konusu çalışmanın temeli Google’ın Womenwill isimli çalışmasına dayanmakta. Söz konusu proje şimdilik Brezilya, Meksika, Hindistan benzeri gelişmekte olan ülkelerde yer almakta. Womewill, kadınların dijital dünya ile olan iletişimlerinin kopmaması ve bu araçları en iyi şekilde değerlendirerek kendilerine yeni fırsatlar yaratmaları için başlatılmış bir proje.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir