Konum Paylaşma Özelliği Google Haritalara Eklendi | Haritalara Kayıt Servisi

Gerçek Zamanlı Konum Paylaşma Özelliği Google Haritalara Eklendi

Google haritalarda konumunuzu paylaşın

Google Haritalar kullanıcıları gerçek zamanlı konum paylaşımı özelliğine sonunda kavuştu. Daha önce Apple, iPhone ve benzeri cihazlarında bulunan “Find My Friends” uygulamasına benzemekte olan özelliği masaüstü ve mobil  uygulamalarına eklediğini duyuran Google, bu özelliği tüm kullanıcılarına sunmaya başladı.

Google haritalar’ın gerçekle eşzamanlı olarak konum yada seyahat paylaşma özelliğinin benzerlerinden ayrışmasını sağlayan özelliği paylaşımların süreli olarak ayarlanabilmesi şeklinde. Örneklendirmemiz gerekirse; iOS veya Android’te bulunan Google Haritalar uygulamasını açarak sizin nerede olduğunuzu belirten mavi noktaya dokunun. Konum paylaşma seçeneğini izleyerek, konumunuzu ne kadar süre ve kimlerle paylaşacağınızı seçebiliyorsunuz. İlgili kişileri direkt olarak Google bağlantılarınızdan seçebileceğiniz gibi, diğer mesajlaşma uygulamalarını da kullanabiliyorsunuz.  Bu durumda oluşturulan Google Haritalar bağlantısını Whatsapp veya Facebook Messanger’dan gönderebiliyorsunuz.

Seyahatinizi ve seyahat planınızı paylaşın

Aynı zamanda konum paylaştığınız zaman zarfında haritada bir uyarı görüyor ve dileğidiğinizde konum paylaşımını durdurabiliyorsunuz.

Google Haritaların seyahat paylaşma özelliğinde ise navigasyon, gerçek zamanlı konum ve yaklaşık olarak varış zamanı gibi bilgileri paylaştığınız kişiye aktarabiliyor.

Google Haritalar sadece bir harita servisi olmaktan çok kendini konum bazlı servisleri öne çıkaran sosyal bir platform olma yönünde ilerliyor gibi görünüyor.

Güncellemelerin önemli bir bölümünü kullanabilmeniz için Google haritalara giriş yapmış olmanız önemli. Böylelikle Google haritalar özelinde kişiselleştirilmiş sonuçlar vaatlerini bir adım ileriye taşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir