Apple Haritalarda Bisiklet Kiralama Noktaları | Haritalara Kayıt Servisi

Apple Haritalar ile Bisiklet Kiralama Noktalarını Bulabilmek Mümkün

Nasıl bisiklet kiralarım?

Apple haritalar uygulamasına eklediği yeni özelliği sayesinde artık kullanıcılarına bisiklet kiralama noktalarını da gösteriyor. Apple’ın harita altyapısına yeni dahil ettiği bu özellik şu an için ülkemizde sadece Konya ve Seferihisar’da kullanılabilir durumda. Bunun muhtemel sebebi ise bizimde gözlemlediğimiz gibi ülkemizde organize bir biçimde bisiklet kiralanabilen bu iki yer ön plana çıkmakta.

Harita servisleri, kullanıcıların ulaşmak istedikleri adresleri bulurken veya bir ihtiyaçları doğrultusunda internette arama yaparken kullanıcılara önemli faydalar sağlamakta. Bu konuda Google, Yandex gibi rakiplerine oranla bir fark yaratmaya çalışan Apple, bu güncellemesi sayesinde kullanıcılarını memnun edebilir ve kullanıcılarının arasına yenilerini ekleyebilir.

Geçtiğimiz aylarda Ito World konusunda ulaşım verileri anlaşması yapan Apple, böylelikle navigasyon uygulaması olan Apple Haritalar’a bisiklet kiralama noktalarının verilerini ekledi. Bu yeni özellik ile birlikte kullanıcılar 36 ülkede, 175 farklı şehirde “bisiklet kiralama” veya kiralama şirketinin adını yazarak aradıkları bilgiye kolayca ulaşabilecekler.

Apple Haritalar şu an için Konya’da bulunan Nextbike ve Seferihisar’da bulunan bisiklet kiralama noktalarını kullanıcılarına gösterirken, mevcut bisiklet sayısı veya boş bisiklet park yerlerini göstermemekte. Fakat kiralama hizmeti alabileceğiniz noktaların adres, isim ve iletişim numaralarına ulaşmanız mümkün.

Apple harita servislerinde bu konudaki yerel verileri toplamak yerine Ito World ile ortaklaşa bir çözüm üretti. Bu sayede çok daha net ve direkt olarak bu hizmeti kullanıcılarının kullanımına sunmuş oldu. Apple navigasyon uygulamasına daha öncede hava limanı, alışveriş merkezlerine ait haritalar, toplu taşıma ve elektrikli şarj istasyonları verilerini kullanıcılarının faydalanmaları için servislerine eklemiştir.

1 Comment

  1. Ferhan dedi ki:

    Güzel hizmete benziyor. Mutlaka deneyeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir