Yandex Haritalar Arayüzü Yenilendi | Haritalara Kayıt Servisi

Yandex Haritaların Arayüzü Yenilendi

Kullanıcılarında talepleri dikkate alınarak, Yandex Haritalar Servisi’nin arayüzü yeni şekliyle yayına başladı.

Yandex Harita Yenilemesi

Türkiye de bulunan internet kullanıcıları’nın zamanla aşina olduğu ve kullanmaya başladığı Yandex Servisleri gün geçtikçe yenilenmeye devam ediyor. Bu yeniliklerden biride Yandex Haritalar Servisinde gerçekleştirildi. Kullanıcılardan gelen geliştirme geri bildirimleri üzerinde duran Yandex artık daha kullanışlı bir arayüze sahip.

Özellikle tasarımsal olarak yenilenen Yandex Haritalar, artık daha interaktif ve geniş bir ekranda sunulmakta. Sadeleştirilen bir görünüme kavuşan Yandex Haritalar da tıkladığınız bir noktaya ait daha geniş bilgiler verebilmekte. Çevredeki kafeler, restoranlar ve müze gibi önemli yerleri görerek, panaromik yaklaşımlarda bulunabilmekte ve 360 derecelik görüntülemelerle tam ekran izlenebilmekte.

Rota oluşturmak artık daha kolay

Yeni arayüzü ile seçmiş olduğunuz harita üzerinde ki bir noktaya gitmek için rota oluşturmanız artık çok daha kolaylaştırılmış durumda. Bunun haricinde Yandex’in sağlamış olduğu istatistiki trafik durumu ile birlikte günün her saatinde ki trafiği ve trafik yoğunluğunu gözlemleyebilirsiniz. Bu özellikle birlikte yolculuk esnasında değil, yolculuğunuz öncesindede hangi rotayı takip etmeniz gerektiği konusunda çıkarım yapmanız mümkün.

Ayrıca yenileme ile birde güvenlik güncellemesi getirilerek daha önce “http” protokolü üzerinden çalışan Yandex Haritalar artık “https” protokolü ile kullanıcıları için daha güvenli.

10 Comments

 1. Hasan K. dedi ki:

  Arayüzün yenilenmesi beraberinde birçok özelliğide getirdi. Yandex Haritaların oldukça kullanışlı hale geldiğini düşünüyorum.

 2. Beyza S. dedi ki:

  Arayüzde sorun yoktu ama geliştirilmesi ve güncellenmesi gayet hoş.

 3. Gülbüke Aydınlı dedi ki:

  Güzel paylaşım için teşekkürler.

 4. Aydın Küçükbeyazit dedi ki:

  Merhaba, Gerçekten önemli bir konuya değinmişsiniz. Teşekkürler. Sosyal medya hesaplarınızı takip ediyorum. İyi çalışmalar dilerim. Saygılar. .

 5. Nesibe Tuncel dedi ki:

  Güzel paylaşım için teşekkürler.

 6. Mazlum Samsa dedi ki:

  Malatya merkezden ben Mazlum Samsa. Selamlar, bu konu oldukça güzel bir paylaşım olmuş. Bunun için teşekkürler. Twitterda paylaştım. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Saygılar. . 22-12-2016 07:24:44

 7. Sakine Eldem dedi ki:

  Böyle güzel bir yazıyı yayınladığınız için teşekkürler.

 8. Neriman Bacanlı dedi ki:

  Böyle güzel bir yazıyı yayınladığınız için teşekkürler.

 9. Murat Alpaslan dedi ki:

  Güzel paylaşım için teşekkürler.

 10. Evrim Çubuktepe dedi ki:

  Denizli merkezden ben Evrim Çubuktepe. Selamlar, Gerçekten önemli bir konuya değinmişsiniz. Teşekkürler. Hemen paylaşıyorum. Diğer yazılarınıza da mutlaka göz atacağım. Sevgiler. . 15-01-2017 17:59:14

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş / Kayıt