Yandex Harita Navigasyona Eklenen Yeni Özellikler | Haritalara Kayıt Servisi

Yandex Harita Navigasyona Eklenen Yeni Özellikler

21 Ekim 2015 tarihinden itibaren gerek Android, gerekse iOS tabanlı iPhone cihazlar için güncel sürümü yayınlanan Yandex Navigasyon uygulaması ile birlikte üç yeni özellikte yayınlandı.

Eklenen bu yeni özellikler arasında öncelikli olarak rota oluşturulduğunda, şayet rota üzerinde ücretli geçişler yani; otoban, köprü vb. bulunmakta veya arabalı vapura binmenizi gerektiren bir rotadan geçmeniz planlanmaktaysa Yandex Navigasyon bunu size bildirim olarak iletebilecek, böylelikle rota tercihlerinizi söz konusu bilgiler doğrultusunda gerçekleştirebileceksiniz.

Yandex Navigasyon Güncelleme

Yeni güncelleme ile birlikte artık alternatif rotaların hesaplanması özelliğide çok daha verimli hale getirilmiş durumdadır. Yandex Navigasyon önceden bir veya iki alternatif rota önermekteyken artık kullanımı uygun olan yerlerde 3 alternatifli olarak rota tercihi sunmaktadır.

Yandex Navigasyon Harita Rota

Özelliklere son olarak eklenen, şayet uzun bir rotayı takip etmeniz gerekiyorsa, Örn; 1 s 15 dk. Yandex Navigasyon bu durumda sadece rotanın hesaplandığı andaki trafik durumunu değil, aynı zamanda hedefinize doğru hareket halinde iken oraya ulaşacağınız saate oranla ilgili trafik durumuna göre vakit hesaplaması yapabilmekte. Bu özelliği örnekleştirmemiz gerekirse, Ankara’dan yola çıkan bir kullanıcı rota hesaplaması yaptığı anda o anki trafik yoğunluklarını baz alarak İstanbula varış süresini hesaplarken, kullanıcı Bolu’ya vardığı anda İstanbuldaki trafik akışı değişmiş olacağından tahmini varış sürelerini kendi algoritması ile güncelleyerek eşzamanlı bir ulaşım bilgisi sağlayabiliyor.

İşletmenizin Yandex Harita da yer alarak, müşterilerinizin size ulaşmalarını kolaylaştırmak istiyorsanız sizde hemen Yandex haritalara işletme kaydı başvurusunda bulunabilirsiniz. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak için Yandex Haritalara Kayıt sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıca; Yandex Navigasyon uygulaması için yeni iOS sürümünü indirmek için buraya, Android sürümü için buraya tıklayabilirsiniz.

12 Comments

 1. Hakkı T. dedi ki:

  Bu gibi uygulamalar Yandex haritalarını ve Yandex Navigasyonu farketmemizi ve daha çok kullanmamızı sağladı.

 2. Selim B. dedi ki:

  Yandex haritalar gitgide büyüyor ve yaygınlaşıyor. Takip etmek lazım.

 3. Samet A. dedi ki:

  Özellikle kullanıyor ve takip ediyor. Gideceğim yeri bulmamda ve bunu bu kadar kolay hale getirdiği için Yandex’e teşekkürler.

 4. Iraz Dağaşan dedi ki:

  Güzel paylaşım için teşekkürler.

 5. Murat Alpaslan dedi ki:

  Böyle güzel bir yazıyı yayınladığınız için teşekkürler.

 6. Umut Küpeli dedi ki:

  Güzel paylaşım için teşekkürler.

 7. Sakine Eldem dedi ki:

  Böyle güzel bir yazıyı yayınladığınız için teşekkürler.

 8. Dicle Ayva dedi ki:

  Güzel paylaşım için teşekkürler.

 9. Didem Masat dedi ki:

  Mersin merkezden ben Didem Masat. Merhaba, Gerçekten önemli bir konuya değinmişsiniz. Böyle paylaşımlar yaptığınız için teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarınızı takip ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Selamlar. . 21-12-2016 19:31:06

 10. Ayşegül Özder dedi ki:

  Böyle güzel bir yazıyı yayınladığınız için teşekkürler.

 11. Rabia Yozgat dedi ki:

  Selam, bu konu oldukça güzel bir paylaşım olmuş. Bu konularla ilgilenen biri olarak teşekkür ederim. Twitterda paylaştım. İyi çalışmalar dilerim. Saygılar. .

 12. Oğuzhan Bayar dedi ki:

  Güzel paylaşım için teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş / Kayıt