Haritalara Kayıt ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular | Haritalara Kayıt Servisi

SSS

Haritalara Kayıt İşlemleri İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

1Kayıt işleminden sonra ne kadar sürede haritalar da yer alırım?
Kayıt işleminizi tamamlamanızın ardından yaklaşık 1 hafta sonra, bilgileriniz tarfımızdan tüm servislere iletilir. Google Maps ve Google Rehber'e ait güncelleme süreleri Google'ın kendi insiyatifinde olmasından, yaklaşık olarak 1 ay gibi bir zaman alabilmektedir. Bing, Yandex, Cep Telefonu haritaları ilgili servislerin kendi kalite kuralları gereği maksimum ortalama 90 gün, Navigasyon kayıtları periyodik olarak yılda 3 kez güncellenmektedir. Dolayısıyla kaydınızı takip eden ilk periyotta bilgileriniz navigasyon servislerinde güncellenir.
2Belirtilen hizmetler için toplam ödemem gereken ücret nedir? Ekstra bir ücretlendirme olacakmıdır?
Hizmetlerin tamamı için paket içerikleri ve fiyatlandırmaları "Fiyatlar" sayfamızda sizin için 1 yıl, 3 yıl ve 5 yıllık seçenekleri ile sunulmuştur. Fiyatlar belirtilen hizmetlerin tamamını kapsamaktadır. Sizden taahhüt edilen hizmetler doğrultusunda başka bir ücret kesinlikle talep edilmez.
3Şayet kayıt olduğum zaman zarfında bilgilerim ile ilgili değişiklik olursa nasıl güncelleyeceğim?
Değişen bilgilerinizi e-posta aracılığı ile bize iletmeniz durumunda gerekli düzenlemeler 24 saat içerisinde ilgili servislere bildirilecektir.
4Google ile arama yapıldığında sağ tarafta haritalı profilim çıkacakmı?
Bunun gerçekleşmesi için öncelikle bir web siteniz olması ve bunun Google+ hesabınız ile ilişkilendirilmiş olması gerekmektedir. Bu işlem sonrasında Google uygun görmesi durumunda bu işlemi gerçekleştirerek sağ tarafta harita ve firma bilgilerinizin gösterimini sağlar.
5Aramalar haricinde de Google Haritalar üzerinde yerim işaretlenecekmi?
Arama harici Google Haritalar üzerindeki yer etiketiniz birçok faktöre Google tarafından belirlenmektedir. Dolayısı ile bunu garantilemenin bir yolu yoktur. Google bu konuda internet üzerinde yer alan farklı mecralardaki bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ederek bunu kendisi gerçekleştirir.
6Harita üzerinde firmam/mekanım ile ilgili hatalı bilgiler mevcut bunları siliyormusunuz?
Google firmanız ile ilgili değerlendirme yaparken birçok veriyi analiz eder ve daha önceki girilmiş bilgileri tek bir giriş içinde kullanır. Şayet daha önce girilmiş hatalı bilgiler veya daha sonradan değişmiş olan bilgileriniz varsa bunları bireysel olarak ilgili yerlerden düzelttiriniz.
7Şubelerimide hizmet kapsamında tek ücrete dahil edebilecekmiyim?
Haritalara Kayıt Servisi ile yapılan kayıt işlemleri temel olarak lokasyon bazlıdır. Şubelerinizin konumlarının, merkezinizden farklı olduğunu düşünürsek herbiri farklı lokasyonlarda yer alacaktır, dolayısıyla ayrı ayrı ücretlendirileceklerdir.
8Seçtiğim anahtar kelimelerde haritada ilk sırada çıkabilecekmiyim?
Google Haritalar daki sıralamalar tamamen Google'ın insiyatifinde olup, sıralamaları kendi algoritması doğrultusunda düzenler. Sürekli güncellenen yapı içerisinde pozisyonunuzu öncelikle Google, sonrasında Haritalara Kayıt Servisi kesinlikle garanti etmez.
9Google Haritalar da sıralama kriteri nedir?
Google Haritalar arama sonuçlarını alaka düzeyi, uzaklık gibi önem sırası ile gösterir. Google Haritalar da arama yapan bir kişiye lokasyon olarak, sektörünüzdeki bir diğer firmadan daha yakınsanız öncelikli olarak gösterilirsiniz. Ama bunun kesin koşullarla bir garantisi yoktur.
Giriş / Kayıt