Google Haritalarda Koordinatlarınızı Belirleme | Haritalara Kayıt Servisi

Google Haritalarda Koordinatlarınızı Belirleme

Google haritalar üzerinde mekanınızın tam olarak saptanabilmesi için koordinatlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlar enlem ve boylam üzerinden hesaplanarak sizin bulunduğunuz yer için üretilen rakamlara tekabül etmektedirler.

Google haritalarda mekan veya işletme koordinat tespiti nasıl yapılır?

Google Haritalarda Koordinat Tespiti

Google klasik haritalara giriş yapmamızın ardından (http://goo.gl/dEt3sk) harita üzerinde ki konumumuzu bulmamız gerekmektedir. Harita üzerinde mekanımızı veya işletmemizi bulabilmek için konumumuza yaklaşırız.

Google Maps Koordinatlar

Haritada mekanımızın yerini tespit etmemizin ardından sağ tuşa tıklayarak “Burada ne var?” alanına tıklayınız. Harita’yı kullanırken mekanınızın tespitinde zorlanırsanız, sağ üst köşede bulunan “Uydu” ikonu’na tıkladığınızda, konumunuzun kuş bakışı resmini görerek binanızdan da bulunduğunuz yeri tespit edebilirsiniz.

Google Haritalarda Mekan Koordinatları

“Burada ne var?” alanına tıklamanızın ardından, işaretlemiş olduğunuz yerde “A” harita ikonu belirecek ve üst kısımda sayısal koordinat değerleriniz belirecektir. Bu koordinatlar tamamen size özeldir ve her kim ile paylaşırsanız paylaşın Google arama motoru veya Google Maps’te bu koordinatlar yazıldığında tam olarak mekanınızın bulunduğu konum görüntülenecektir.

13 Comments

 1. Metin H. dedi ki:

  Bende bunu arıyordum, son yapılan güncellemenin ardından oldukça zorlaşmıştı. Teşekkürler.

 2. Ünsal Duman dedi ki:

  Bu bilgi oldukça önemli yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

 3. Nurten Ekiz dedi ki:

  Etkili bir yazı olmuş, devamını beklerim.

 4. Yasemin Salihoğlu dedi ki:

  Böyle güzel bir yazıyı yayınladığınız için teşekkürler.

 5. İzzet Aras dedi ki:

  Selamlar, Gerçekten önemli bir konuya değinmişsiniz. Teşekkürler. Kendi facebook hesabımda paylaştım. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Selamlar. .

 6. Nehir Yurt dedi ki:

  Etkili bir yazı olmuş, devamını beklerim.

 7. Esra Sayılganoğlu dedi ki:

  Merhaba, Gerçekten önemli bir konuya değinmişsiniz. Bunun için teşekkürler. Sizi takip edeceğim. Diğer yazılarınıza da mutlaka göz atacağım. Selamlar. .

 8. Resul Macakoğlu dedi ki:

  Selam, Gerçekten önemli bir konuya değinmişsiniz. Bu konularla ilgilenen biri olarak teşekkür ederim. Hemen paylaşıyorum. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Sevgiler. .

 9. Sertaç Alemdar dedi ki:

  Böyle güzel bir yazıyı yayınladığınız için teşekkürler.

 10. Aysun Erçelik dedi ki:

  Böyle güzel bir yazıyı yayınladığınız için teşekkürler.

 11. Melis Temür dedi ki:

  Selam, Gerçekten önemli bir konuya değinmişsiniz. Bu konularla ilgilenen biri olarak teşekkür ederim. Bundan sonra web sitenizi daha yakından takip ediyor olacağım. İyi çalışmalar dilerim. Sevgiler. .

 12. Coşkun Sarıoğlu dedi ki:

  Edirne merkezden ben Coşkun Sarıoğlu. Selamlar, Oldukça değerli bilgilerden bahsedilmiş. Teşekkürler. Sizi takip edeceğim. İyi çalışmalar dilerim. Saygılar. . 08-01-2017 05:58:21

 13. Gamzegül Aşula dedi ki:

  Etkili bir yazı olmuş, devamını beklerim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş / Kayıt