Google Harita Kaydı Nasıl Gerçekleştirilir? | Haritalara Kayıt Servisi

Google Harita Kaydı

Google haritalarına kayıt, ile haritalar üzerinde ki arama sonuçların da çıkar ve potansiyel yeni müşterileriniz veya mevcut müşterileriniz tarafından kolay bir şekilde bulunabilirsiniz. Google harita kaydı, bir Gmail hesabı oluşturmakla başlayan daha sonra hesabınızla ilişkili bir Google+ sayfası ve akabinde de bir işletme sayfası oluşturmanız ile gerçekleşir. Sonrasında tarafınıza posta yolu ile (2 hafta ile 1 ay gibi sürer) gönderilecek bir PIN numarasını siste girmeniz ile son bulur. Doğrulama işlemi’nin tamamlanmasının ardından yapılacak sistem güncellemeleri ile haritalara kayıt işleminiz tamamlanır.

Google haritalarına kayıt olmanız size ne gibi avantajlar sağlar?

Haritalara kayıt ve lokasyon belirleme işlemleri ile birlikte bunların düzenleme işlemleri Amerika ve Avrupa da çok daha önce başlamış, ülkemizde Google bu servisi dışarıdan yani, adres bilgilerinizin bulunduğu harici sitelerden ve sizi işaret eden birçok kaynak üzerinden derleme yaparak sunmaktaydı. Bu bağlam da adres düzeltme ve düzenleme işlemleri nerede ise olanaksızdı. Günümüz de bu işlemler kolaylaştırılarak kullanıcılara sunuldu ve daha fazla kitlelere ulaştı.

Mobil cihazlar ve mobil internetin tamamen hayatımıza girmesi ile birlikte artık insanlar bi yere gideceklerinde veya herhangi bir ihtiyaçları olduğunda internete başvurmaktalar. İnternet üzerinde ençok başvurulan kaynaklardan olan Google ise insanları tam olarak en kaliteli ve en yakın hedefe ulaştırmayı amaçlamaktadır.

Google haritalara kayıt edilmiş bir işletmenizin olduğunuzu ve cafe hizmeti verdiğinizi varsayalım. Potansiyel müşteriniz mekanınıza daha önce hiç gelmemiş ve iyi bir kahve içmek istiyor. Google arama motorun da veya haritalarda “en iyi kahve” şeklinde bir arama gerçekleştiriyor. (Bu aramayı sizde hemen bilgisayarınızda gerçekleştirerek gözlemlemek için tıklayınız.) Böyle bir arama gerçekleştirmiş olduğun da bulunduğu ilde haritalara kayıtlı tüm kahve mekanları görüntülenecektir. Lokasyon bazlı olarak ise kendisine en yakın olanlar ön plana çıkacaktır. Böyle bir talebi cevap verebilmeniz için haritalara kayıtlı olmanız yeterli, üstelik bir Google Rehber sayfası oluşturabilir, işletmeniz ile ilgili bilgiler ve fotoğraflarda paylaşabilirsiniz. Böylelikle müşterileriniz mekanınızdan mutlu bir şekilde ayrıldıklarında sizin için yorum bırakır, sonraki gelen müşteriler için gerçek birer referans olabilirler.

Google haritalara kayıt yaptırarak, bununla birlikte diğer kayıt hizmetlerimizden faydalanmak için hemen kayıt formunu doldurabilir, bize iletişim formumuzdan ulaşabilir veya 0 (850) 302 7687 no’lu telefonumuzdan mesai saatleri dahilinde bizden destek alabilirsiniz.

Giriş / Kayıt